آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / مجله تصاویر / تصاویر گوناگون / رعایت ایمنی در سفر | ایمنی در سفر احمقانه

رعایت ایمنی در سفر | ایمنی در سفر احمقانه

سایت سرگرمی تفریحی شنقل (www.Shenghel.ir ) رعایت ایمنی در سفر!

تصویری از رعایت ایمنی در سفر!

ایمنی در سفر احمقانه  | خلاقیت در سفر | تصویر | شنقل

واقعا ممنون که قواعد ایمنی را رعایت می‎کنید!

یقینا رعایت نکات ایمنی موجب کاهش خطراتی می‎شود که حتی ممکن است پیش بینی عواقب وحشتناک آن غیر ممکن باشد. اما گاهی خلاقیت انسان در جهت منفی سبب بروز خطراتی می شود که حوادث بسیار دلخراشی ایجاد می کند.
واقعا چرا گاهی اوقات، بعضی از ما، اینقدر سهل انگارانه عمل می‎کنیم؟

ایمنی در سفر احمقانه – ایمنی سفر در جاده ها – ضرورت رعایت نکات ایمنی قبل از سفر

رعایت نکات ایمنی قبل از سفر

با نزدیک شدن فصل تابستان و موسسه سفر ضمن در نظر گرفتن کلیه نکات ایمنی و اقدامات اولیه در خصوص آماده سازی خودرو و فراهم نمودن تجهیزات جهت به کارگیری وسیله نقلیه خارج از شهر و بدور از مراکز خدمات رسانی در تعداد ساعات متمادی لازم است موارد زیر قبل از سفر مدنظر باشد .
– قبل از حرکت کمربند ایمنی خود را ببندید
– از سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنید
– وسایل ایمنی از جمله زنجیر چرخ ،چراغ قوه مثلث شبرنگ ،جعبه کمک های اولیه و کپسول اطفا ء حریق و آچار و ابزار لازم و وسائل یدکی اضافه مانند همراه داشتن شمع، پلاتین و تسمه پروانه و تجهیزات اقامت موقت در موقع لزوم کارگشا می باشد .
– قبل از شروع مسافرت و ورود به جاده های برونشهری وسیله نقلیه خود را از نظر سیستم های ترمز، کلاج، سیستم روشنایی، سیستم فرمان و همراستایی محور چرخ ها و اتصالات مربوطه سالم بودن لاستیک ها و میزان بودن باد آنها، سالم بودن برف پاکن ها و آمپر و لوازم اندازه گیری خودرو و کافی بودن الکترولیت باطری آب رادیاتور بازرسی نمایید .
– اگر قصد استفاده از باربند را دارید ضمن در نظر گرفتن میزان وزن مجاز پنجاه کیلو گرم برای خودروهای سواری در خصوص ارتفاع بار و مهار آن نیز تدبیر لازم را بیندیشید
– طراحی اتاق وسیله نقلیه در جهت دید مناسب راننده از شیشه های اتومبیل به جلو و عقب و از طرفین از هر گونه اقدامی که دید شما را از شیشه های وسیله نقلیه مانع یا کاهش دهد خودداری کنید .
– توجه لازم به سوخت خودرو خود داشته باشید و حتی الامکن سعی کنید در سفرهای برون شهری آمپر بنزین سوخت خودرو از نصف کمتر نگردد .
– کلیه مدارک لازم از قبیل کارت مالکیت خودرو ،کارت گواهینامه رانندگی و بیمه نامه معتبر را به همراه داشته باشید .
– قبل از سفر از مسیر حرکت مطلع شوید شماره تلفن ۸۲۵۵۵۵۵ پلیس راه ناجا جهت پاسخگویی وضعیت راههای کشور آماده اطلاع رسانی در طول شبانه روز می باشد به همراه داشتن نقشه راهها در این خصوص بسیار مناسب است .
– شماره تلفن ۱۱۰ جهت ارتباط با پلیس در جاده ها در اختیار شما می باشد .
منبع : مرکز اطلاع رسانی خانواده (شمیم)

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*